Yüzük Ölçüsü Öğrenme

Yüzük alırken ölçü konusunda kararsız mı kaldınız? Hadi parmak ölçünüzü kolayca bulalım!

 

Yöntem 1

 

Mevcut Yüzükten Parmak Ölçüsü Bulma

 

Eğer yüzüğünüz varsa, milimetre ölçüsü olan bir cetvel aracılığı ile yüzüğünüzün en geniş kısmını içten içe ölçerek aşağıdaki tablodan parmak ölçünüzü bulabilirsiniz. Eğer parmak ölçünüz iki boy arasında ise büyük boyu sipariş etmenizi tavsiye ederiz.

 

Parmak Ölçme Yöntemleri 1

 

Yöntem 2

 

Parmak Çevresini Ölçerek Parmak Ölçüsü Bulma

 

Bir parça ip, kağıt parçası veya tel yardımıyla parmağınızın çevresini sıkmayacak şekilde sarın. İki ucun birleştiği yeri işaretleyerek milimetre ölçüsü olan bir cetvel ile ölçü aldığınız nesnenin uzunluğunu ölçerek aşağıdaki tablodan parmak ölçünüzü bulabilirsiniz. Eğer parmak ölçünüz iki boy arasında ise büyük boyu sipariş etmenizi tavsiye ederiz.

 

Parmak Ölçme Yöntemleri 2

 

Yöntem 3

 

Ölçüm Cetvelini Kullanma

 

Yüzük Ölçü Cetveli

 

Dikkat Edilecek Noktalar

 

1-) Yukarıdaki yüzük ölçüm cetvelinin yazıcıdan bir çıktısını alın. (Üzerine sağ tıklayarak resmi kopyala seçeneğini seçin. Daha sonra kopyaladığınız resmi MS Office Word veya benzeri bir kelime işlem programına yapıştırın. Çıktı almadan önce resmin boyutlarının değişmediğinden emin olun.)

2-) Çıktıyı alacağınız kağıdın A4 boyutunda olmasına dikkat edin.

3-) İşaretli bölgeleri makasla dikkatli bir şekilde kesin.

4-) Kesme işleminden sonra numaralı taraf dışarıya gelecek şekilde, cetveli yüzüğü takacağınız parmağın etrafına sarın. Cetvel kağıdının çok sıkı ya da çok gevşek olmamasına dikkat edin.

5-) Cetvelde çizgiye en yakın göreceğiniz sayı sizin yüzük ölçünüzdür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.