Gümüş Göktürkçe Türk Yazılı Ay Yıldız Yüzük

Gümüş Göktürkçe Türk Yazılı Ay Yıldız Yüzük (2756)

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺290,00
İndirimli : ₺219,00

Gümüş Göktürkçe Türk Yazılı Ay Yıldız Yüzük

Maden: Gümüş

Maden Ayarı: 925 Ayar

Ağırlık: 13.50 gr

Gümüş Göktürkçe Türk Yazılı Ay Yıldız Yüzük

 

Hilal ve yıldız ya da ay-yıldız, hilal ve hilalin açık ucunda yer alan bir yıldız şeklinden oluşan antik bir semboldür. Bu sembolün kullanıldığı bayraklara çoğunlukla Akdeniz civarında, Orta Doğu ve Orta Asya'da rastlanır. Günümüzde çoğunlukla İslam ülkelerinin bayraklarında kullanılan bir sembol olarak bilinmektedir. Ay-yıldız simgesi, Türk Bayrağı dahil birçok bayrakta yer almaktadır. Ay ya da hilal, İslam dini ile özdeşleşmesine rağmen, İslam öncesi dönemlerde de kullanılmış; ay-yıldız ve güneş motifleri Amerika, Avrupa, Anadolu, Ortadoğu ve Orta Asya panteonunda tarih boyunca yer almıştır. Orta Asya’da MÖ. 5 000’lere ait kaya resimlerinden başlayıp daha sonra şaman davullarında da benzer şekilde tasvir edilen ay-yıldız ve güneş motifleri, Asyalı Türk-Moğol halklarının evren tasarımı hakkında bilgiler sunar. Fakat ay ile yıldız’ın birlikte tasvir edildiği ilk belgeler Mezopotamya’da, bugünkü Güney Irak’taki Sümer şehirlerinde ortaya çıkmıştır. Tarihte bariz şekilde hilalden oluşan ay-yıldız motifini ilk kez Sümerler kullanmıştır. Sümerler, MÖ. 3 000’de Güney Irak’ta tarihin ilk devletini kurmuşlar ve bugünkü medeniyetin inşasında çok büyük adım atmışlardı. Sümer dili Türkçe’ye oldukça yakın bir dildi. İnançları da Türklere büyük ölçüde benzer bir yapıdaydı. Sümer ay tanrısı “Nana-Suen” ve güneş tanrısı “Utu” veya Tanrıça İnana’nın sembolleri bir arada gösterilerek ilk hilal-yıldız ikilemesi yapılmış oldu. Bu motif bazen taş kabartmalarda, bazen mühürlerde, bazen de kil tabletlerde işlenmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır.

 

En : 1.50 cm Boy : 2.00 cm Ağırlık : 13.50 gr

 

Ürün hediye kutusunda gönderilecektir. Ürünlerimizin tamamı el emeği ile üretilmiştir.


Ürün Avantajları

➤ Ürün tasarımları ve markamız tescilli olup marka koruması altındadır.

➤ Tüm ürünlerimiz titizlikle hazırlanarak özel hediye kutusunda, faturalı ve garantili olarak gönderilir.

➤ Ürünlerimizde kalitenin yanında sunum konusunda da gereken özeni gösteriyoruz.

➤ Tüm ürünlerimiz 925 ayar orijinal gümüştür. Bu konuda hiçbir sorun yaşamayacağınızdan emin olarak güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

➤ Tüm ürün fotoğrafları kendi stüdyomuzda çekilmektedir.

➤ Talep etmeniz halinde ücretsiz olarak hediye notu yazılabilmektedir. Lütfen talebinizi hediye notu bölümünden bize iletiniz.

➤ Sitemizdeki tüm ürünler kendi üretimimiz olup kalite kontrol ekibimiz tarafından incelenmiştir.

 

Önemli Bilgi

➤ Hediye gönderimi yapmanız durumunda faturanız paketin içine konulmayıp size dijital olarak gönderilebilir.

➤ Satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde lütfen hemen bizimle iletişime geçiniz. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem gereği sorununuz en kısa sürede çözülecektir.

➤ Kişiye özel ürünler niteliği sebebiyle firmamızdan kaynaklanan problemler dışında iade alınamamaktadır.

➤ Ürünlerin uzun ömürlü olması için deodorant, parfüm, krem ve çamaşır suyu gibi kimyasallardan uzak tutunuz.

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.