Gümüş Baltalı Türk Yazılı Kolye (860)

İndirim Oranı : %29 İndirim
Fiyat : ₺345,00
İndirimli : ₺244,00

Gümüş Baltalı Türk Yazılı Kolye

Maden: Gümüş

Maden Ayarı: 925 Ayar

Gümüş Baltalı Türk Yazılı Kolye

 

İlk zamanların en eski Tanrısı Ares-Dionisos yeryüzüne çıkar. Henüz hiçbir şey yaratılmamıştır, hiçbir şey biçimlenmemiştir, sadece karanlık vardır. Göklerden Ares-Dionisos’a bir silah bahşedilir, bu Labris’tir ve onunla dünyayı dövmesi gerektiğinden bahsedilir. Bu karanlıkların ortasında Ares-Dionisos, etrafta yürümeye başlar. Şu bağlamda bu tuhaftır; güncel bilimin de keşfettiği gibi, karanlıkta kalındığında ve hangi yerde bulunulduğu bilinmediği zaman ya da büyük bir yere çıkılmak istendiği zaman, ilk önce etrafta yürüme eğilimi gösterilir; tıpkı kaybolunduğunda yapıldığı gibi. Bu bağlamayı yapıyoruz çünkü başından beri, insanlar var olduğundan beridir, bugün bile hala koruduğumuz aforizmalarla labirentin anlamı arasında bir bağ kurmak istiyoruz. İşte; Ares-Dionisos, etrafta baltası ile beraber yürümeye başlar. Karanlığı keser ve bir saban izi bırakır. Onun açtığı bu yol azar azar aydınlanmaya başlar, bu labirent olarak adlandırılır, yani Labris ile açılmış (biçilmiş) patika. Ares-Dionisos, kesme sayesinde kendi patikasının merkezine vardığı zaman, fark eder ki ilk başta elinde tuttuğu balta artık yoktur. Şimdi ellerinin arasında tuttuğu baltası saf ışık olmuştur. Bir sevinç ateşi, bir alev, kusursuzca yanan bir meşale haline gelmiştir, çünkü iki mucize gerçekleşir: Baltanın bir tarafıyla dışarıda olan karanlığı kesmiştir ve diğer tarafı ile kendi öz karanlığını kesmiştir. Dışarıya ışık yaptığı gibi, kendi içine de ışık yapmıştır, dışarıya doğru bir geçiş açtığı gibi kendi içine doğru da açmıştır. Böylece labirentin merkezine geldiğinde, yolun merkezini bulur: O, ışığa ulaşmış ve kendine varmıştır. Bu, Girit’te labirent mitosu hakkında bulunabilecek en eski gelenektir. Siz de gümüş baltalı Türk yazılı kolyeyi severek kullanabilir, sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Gümüş kolye üzerinde Göktürk alfabesi ile ''Türk'' yazısı yer almaktadır.


Ürün Avantajları

➤ Ürün tasarımları ve markamız tescilli olup marka koruması altındadır.

➤ Tüm ürünlerimiz titizlikle hazırlanarak özel hediye kutusunda, faturalı ve garantili olarak gönderilir.

➤ Ürünlerimizde kalitenin yanında sunum konusunda da gereken özeni gösteriyoruz.

➤ Tüm ürünlerimiz 925 ayar orijinal gümüştür. Bu konuda hiçbir sorun yaşamayacağınızdan emin olarak güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

➤ Tüm ürün fotoğrafları kendi stüdyomuzda çekilmektedir.

➤ Talep etmeniz halinde ücretsiz olarak hediye notu yazılabilmektedir. Lütfen talebinizi hediye notu bölümünden bize iletiniz.

➤ Sitemizdeki tüm ürünler kendi üretimimiz olup kalite kontrol ekibimiz tarafından incelenmiştir.

 

Önemli Bilgi

➤ Hediye gönderimi yapmanız durumunda faturanız paketin içine konulmayıp size mail yoluyla gönderilebilir.

➤ Satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde lütfen hemen bizimle iletişime geçiniz. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem gereği sorununuz en kısa sürede çözülecektir.

➤ Kişiye özel ürünler niteliği sebebiyle firmamızdan kaynaklanan problemler dışında iade alınamamaktadır.

➤ Ürünlerin uzun ömürlü olması için deodorant, parfüm, krem ve çamaşır suyu gibi kimyasallardan uzak tutunuz.

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.